Ваша корзина пуста

Добавляйте понравившиеся товары в корзину. Перейти в меню все категории

Максимальне покриття безшовним Wi-Fi

Mesh системи – що це?

Найголовніше завдання для Mesh систем – це покрити максимально більшу площу стабільним бездротовим сигналом без втрати швидкості та безшовним зв’язком між пристроями.

Безшовне покриття потрібно, наприклад, при переміщенні по квартирі, будинку або офісу, коли Ваш смартфон або ноутбук сам обирає, яка точка доступу в даний момент сама найближча, і підключається до неї без розриву з'єднання з бездротовою мережею. Зв'язок відбувається непомітно для Вас - це означає, що ні завантаження, ні пряма онлайн трансляція, ні щось ще, що пов'язане з роботою в інтернеті, не переривається.

Всі модулі у Mesh системі рівноправні і підключення до мережі Інтернет можна виконати з будь-якого з них і в результаті ми отримаємо кілька рівнозначних джерел сигналу Wi-Fi, які не потрібно налаштовувати кожен окремо, як у випадку з використанням Wi-Fi репітерів.

Переваги Mesh систем

До основних переваг Mesh систем можна віднести наступні:

  • Велика зона покриття;
  • Висока швидкість;
  • Безшовний Wi-Fi;
  • Легке налаштування;
  • Можливість розширення.

Як збільшити зону покриття Wi-Fi?

Роутер роздає Wi-Fi лише у доступному (для його характеристик) діапазоні. Чим далі від нього - тим гірше сигнал. Вирішити цю проблему можливо за допомогою додаткового роутера або репітера, але швидкість передачі даних зменшиться. Також під час «перепідключення» велика вірогідність тимчасової втрати сигналу. У Mesh мережі навантаження розподілене між кількома рівноправними точками доступу, кожна з яких роздає Wi-Fi в загальній одній мережі.

При необхідності можна легко підключити додатково одну або декілька точок аналогічної моделі для покриття ще більшої площі. В комплекті обладнання для Mesh йде відразу кілька пристроїв - від двох і більше.

Кому це вигідно?

Використовувати Mesh системи вигідно у приміщеннях з великою площею. Це може бути, наприклад, офіс, двоповерховий будинок або багатокімнатна квартира. У маленькому приміщенні Ви не зможете отримати все переваги такої мережі, але користуватися одним девайсом з комплекту можна - використовуючи його замість звичайного роутера.

Бездротова система Wi-Fi Asus ZenWiFi XT8

Розглянемо на прикладі найновітнішу систему з двома пристроями від Asus - ZenWiFi AX (XT8). Мережеве обладнання даного бренду відрізняється від інших підтримкою найактуальніших та новітніх мережевих стандартів, легким налаштуванням (переконалися на власному досвіді під час тестування) та безперебійною роботою.

Mesh система ZenWiFi AX (XT8) складається з двох вузлів, кожен із яких є Wi-Fi маршрутизатором ASUS класу AX6600 (стандарт Wi-Fi 6), які разом забезпечують покриття швидкісною, надійною й захищеною мережею Wi-Fi всього простору будинку.

Наприклад, один девайс з комплекту забезпечує надійне покриття для 4-кімнатної квартири або будинку площею до 300м2, а два вже впорається з 6-кімнатною будівлею з площею до 550м2.

Характеристики

Стандарти мережі IEEE 802.11a
IEEE 802.11b
IEEE 802.11g
WiFi 4 (802.11n)
WiFi 5 (802.11ac)
WiFi 6 (802.11ax)
IPv4
IPv6
Швидкість передачі даних 802.11n: до 300 Мбіт/с
802.11ac (з 1024-QAM): до 3466 Мбіт/с
802.11ax (2,4 ГГц): до 574 Мбіт/с
Антени 6 внутрішніх антен
Схема MIMO 2,4 ГГц 2 × 2
5 ГГц-1 2 × 2
5 ГГц-2 4 × 4
Процесор 4 ядра 1.5 GHz
Оперативна пам'ять 256 MB Flash
512 MB RAM
Порти 2.5GB WAN x 1, 3 x LAN, USB 3.1 Gen 1
AiMesh так
AiProtection AiProtection Pro
Блокування шкідливих сайтів
Two-Way IPS (захист від атак)
Виявлення та блокування інфікованих пристроїв
Батьківський контроль так
Керування трафіком Адаптивна функція QoS
Диспетчер трафіку
Аналізатор трафіку
Бездротова мережа IPv6
MU-MIMO
Шифрування Wi-Fi:WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise , WPA2-Enterprise , WPS support
UTF-8 в SSID
Гостьова мережа
Макс. кількість правил гостьової мережі 9
WPS
Фільтрування Wi-Fi за MAC-адресою
Макс. кількість фільтрів МАС-адрес 64
Бездротовий планувальник
Рівнодоступність ефірного часу
Сервер RADIUS
USB AiCloud
Майстер завантаження
AiDisk
Медіа-сервер
Time Machine
Сервер Samba
Сервер FTP
Віртуальна приватна мережа Клієнт VPN – L2PT
Клієнт VPN – OpenVPN
Клієнт VPN – PPTP
Сервер VPN – IPSec
Сервер VPN – OpenVPN
Сервер VPN – PPTP

Перше налаштування системи виконується лише у 3 кроки за допомогою додатку ASUS Router:

  • Вмикаємо систему ZenWiFi AX.
  • Пишимо назву мережі Wi-Fi і створюємо обліковий запис адміністратора.
  • Чекаємо 3 хвилини, поки не завершиться процес налаштування мережі.

Система ZenWiFi працює на базі ексклюзивної технології AiMesh, яка дозволяє налаштувати mesh-мережу Wi-Fi легко та швидко, у той же час пропонуючи досвідченим користувачам повний контроль над усіма її параметрами. За допомогою інтуїтивно зрозумілого веб-інтерфейсу налаштувати роботу мережі можна на будь-який смак!

Вагомою перевагою мережевого обладнання ZenWiFi є система інформаційного захисту AiProtection Pro з гнучкими засобами батьківського контролю.

Система ZenWiFi AX ідеально підходить для сучасного високотехнологічного дому як за дизайном (на вибір доступні чорний і білий варіанти), так і за функціональністю (підтримка «розумних» сервісів, зокрема Alexa та IFTTT).

Висновки

Інтернет вже давно став невід’ємною часткою суспільства. Ми працюємо онлайн, спілкуємось та розважаємось, в першу чергу, завдяки бездротовому підключенні до мережі. Виробники мережевого обладнання намагаються задовольнити всі нові виникаючі потреби користувачів, тому якщо Вам потрібне безперебійне та безшовне Wi-Fi покриття великого приміщення або території - Mesh системи відмінний варіант!

07 / 07 / 2021