Ваша корзина пуста

Добавляйте понравившиеся товары в корзину. Перейти в меню все категории

Ігровий роутер Asus RT-AX82U з Wi-Fi 6

Сьогодні на огляді маємо дводіапазонний ігровий маршрутизатор класу AX5400 від Asus RT-AX82U.

Asus RT-AX82U – це сучасний гігабітний дводіапазонний маршрутизатор (роутер) стандарту Wi-Fi 6 зі швидкістю передачі даних до 5400 Мбіт/с з великими можливостями та передовими технологіями!

Якщо раніше для користування Інтернетом вистачало стандартного роутера з Wi-Fi 802.11b/g/n (до 300 Мбіт/с), то зараз вимог до мережевого обладнання стало набагато більше - виникла необхідність у збільшенні швидкостей та дальності передачі сигналу. Кожен користується смартфоном, ноутбуком або планшетом. Домашня та офісна техніка теж потребують постійного та безперебійного доступу до мережі – телевізори, техніка для друку, відеоспостереження, комплекси для розумного будинку та багато іншого.

Виробники мережевого обладнання з року в рік працюють над створенням нових, покращених і більш технологічних рішень, щоб користувачі мали максимально комфортний і надійний Інтернет. Компанія Asus – одна з тих, хто найкраще розуміється на цьому!

Упаковка і перше враження від Asus RT-AX82U

RT-AX82U упакований у масивну чорну фірмову коробку, на якій вказана основна інформація і можливості роутера. Комплектація наступна – роутер, блок живлення, патч-корд, інструкція і гарантійний талон. Документація, як і завжди, багатомовна, нічого зайвого - тільки головне.

Коробку залишаємо і, нарешті, дістаємо сам роутер. Перші враження – неймовірні! Стильний космічно-спортивний і нестандартний дизайн корпусу чорного кольору. На верхній частині зліва маємо світлодіодні індикатори – живлення, підключення до мережі і режими роботи Wi-Fi (2,4 та 5 ГГц). На задній стороні - чотири незнімні (!) антени, 1хWAN, 4хLAN, 1хUSB 3.0, роз’єм для живлення, кнопки WPS,  вимкнення і збросу.

Також маємо динамічне підсвічування Aura – досить нова функція на роутері, на швидкість не впливає, але виглядає бездоганно, стильно і не нав'язливо. Зверніть увагу - корпус не має спеціальних отворів для вертикальної установки.

Найцікавіше у даному роутері:

- звісно це новий стандарт Wi-Fi 6 зі швидкостями до 5400 Мбіт/с (2.4ГГц - до 574 Мбіт/с, 5 ГГц - до 4804 Мбіт/с)1;

- режим мобільного геймінгу - мінімізація лагів за допомогою програми ASUS Router;

- технологія ASUS AiMesh - можливість об’єднання з AiMesh-сумісними маршрутизаторами для створення mesh-мережі з великим покриттям;

- інформаційна безпека - система захисту від онлайн-загроз AiProtection Pro на базі технологій компанії Trend Micro, підтримка стандарту WPA3, засоби батьківського контролю.

Характеристики

Швидкість передачі даних:

802.11a - до 54 Мбіт/с

802.11b - до 11 Мбіт/с

802.11g - до 54 Мбіт/с

802.11n - до 300 Мбіт/с

802.11ac (з 1024-QAM) - до 4333 Мбіт/с

802.11ax (2,4 ГГц) - до 574 Мбіт/с

802.11ax (5 ГГц) - до 4804 Мбіт/с

Схема MIMO

2.4 ГГц 2 × 2, 5 ГГц-2 4 × 4

Процесор

3 ядерний 1.5 ГГц

Пам'ять

256 MB Flash, 512 MB RAM

Game Boost

Мінімізація затримок та надання більшого пріоритету при підключення ігрового комп’ютера або консолі

AiProtection

Система запобігання вторгнень, яка перевершує стандартні брандмауери, виконує ретельне сканування вхідних і вихідних інтернет-даних для блокування всіх поширених атак. За допомогою AiProtection автоматично здійснюється перевірка мережевих налаштувань, що впливають на інформаційну безпеку ( або в ручному режимі з мобільного додатку ASUS Router).

Батьківський контроль і керування трафіку, налаштування індивідуального розкладу доступу до мережі Інтернет

Адаптивна і традиційна функція QoS

Диспетчер і обмежувач смуги пропускання (максимальна кількість правил - 32)

Моніторинг трафіку в режимі реального часу та історія перегляду вебсайтів

Бездротова мережа

IPv6 (найбільш суттєва різниця між IPv4 та IPv6 полягає в тому, що раніше на інтернет-адресу виділяли 4 байти, що відповідає стандартній на сьогодні чотириблоковій адресі IP, а протокол IPv6 виділяє на адресу 16 байтів);

MU-MIMO;

шифрування Wi-Fi - WPA3-Personal, WPA2-Personal, WPA-Personal, WPA-Enterprise , WPA2-Enterprise , WPS support;

UTF-8 в SSID;

гостьова мережа (максимальна кількість правил гостьової мережі - 2.4GHz x3, 5GHz x3);

WPS;

фільтрування Wi-Fi за MAC-адресою (максимальна кількість фільтрів – 64);

WAN

тип Інтернет-з’єднання - PPPoE, PPTP, L2TP, Automatic IP, Static IP;

переадресація портів;

налаштування і об’єднання двох WAN-інтерфейсів;

підтримка модемів 3G/4G;

максимальна кількість правил переадресації портів - 64;

DMZ;

DDNS;

PPTP Pass-Through, L2TP Pass-Through, IPSec Pass-Through, RTSP Pass-Through, H.323 Pass-Through, PPPoE relay.

LAN

DHCP-сервер;

IPTV;

об’єднання каналів LAN;

призначення IP-адреси вручну;

максимальна кількість правил призначення IP-адрес – 64.

Віртуальна приватна мережа (VPN)

клієнт VPN – L2PT

клієнт VPN – OpenVPN

клієнт VPN – PPTP

сервер VPN – IPSec

сервер VPN – OpenVPN

сервер VPN – PPTP

USB

файлова система - HFS+, NTFS, vFAT, ext2, ext3, ext4;

підтримка 3G/4G модемів;

режим сну і безпечне від’єднання накопичувача;

AiCloud (надає доступ до пристроїв зберігання даних, підключених через USB, до потокової передачі або спільного використання через ПК або пристрій, підключений до Інтернету);

майстер завантаження;

AiDisk, медіа-сервер, Time Machine, сервер Samba, сервер FTP;

права доступу до спільної папки.

Адміністрування

режими роботи - Wireless router mode, Access point mode, Media bridge mode, Repeater mode, AiMesh node mode;

операційна система ASUSWRT І безкоштовне оновлення ОС;

брандмауер (максимальна кількість ключових слів брандмауера – 64, фільтрів мережевих служб – 32, фільтрів URL-адрес - 64;

Wake-on-LAN (WOL);

SSH;

збереження, відновлення налаштувань та засоби діагностики;

система зворотного зв’язку і системний журнал.

Панель адміністратора

Веб-інтерфейс звичний, зрозумілий та з величезною кількістю різноманітних налаштувань. Українська мова присутня.

На головній сторінці маємо інформацію про статус підключення, рівень безпеки, кількість підключених пристроїв.

В розділі «Статус системи» надається інформація про навантаження процесора, обсяг використаної пам’яті і тип підключених портів. Поруч налаштування підсвічування.

AiProtection з Trend Micro використовує моніторинг мережі у режимі реального часу для виявлення шкідливого ПЗ, вірусів, вторгнень до того, як вони досягнуть вашого ПК чи інших мережевих пристроїв. Батьківський контроль дозволяє вам планувати дозволений час доступу до Інтернету для мережевих пристроїв. Ви також можете обмежити доступ до небажаних веб-сайтів та додатків.

На сторінці «Адаптивна QoS» маємо всю інформацію про трафік, налаштування пріоритетів, історію, підключених пристроїв тощо. Також можна перевірити швидкість інтернет-з’єднання.

Аналізатор трафіку аналізує трафік мережі і показує на графіку результати: як і якими пристроями клієнтів використовується мережа. Трафік мережі записується щогодини і демонструється за клієнтами або програмами.

На вкладці «Ігри» маємо можливість додавання пріоритетних ігрових пристроїв для найкращого ігрового процесу. Також ця функція доступна у мобільному додатку «ASUS Router»

OpenNAT пропонує легкодоступний спосіб створення правил переадресації порту для онлайн ігор і оптимізує пакети маршрутизації від ігрової приставки до модема з оптимізацією гри.

Ігровий профілі включають вбудовані правила для популярних онлайн ігор. Обирайте зі списку гру і виконайте основні налаштування.

ASUS AiCloud 2.0 стежить за своєчасним поновленням ваших даних завжди, коли є підключення до Інтернет. Воно з'єднує вашу домашню мережу і сервіси он-лайн пам'яті та надає доступ до даних через мобільну програму AiCloud на мобільному пристрої iOS або Android, або у веб-браузері - через персоналізоване посилання. Тепер де ви - там і ваші дані.

«Бездротове з’єднання» - загальні налаштування бездротового зв’язку.

RT-AX82U забезпечує підтримку подвійного Інтернет-з'єднання (Dual-WAN). Виберіть режим Конфігурація балансування навантаження, щоб використовувати Вторинну мережу WAN для доступу до резервного Інтернет-з'єднання. Виберіть режим Балансування навантаження для оптимізації смуги пропускання, максимального збільшення пропускної здатності, зменшення часу відгуку і запобігання перевантаження з'єднання для обох підключень WAN (глобальної мережі).

Ініціація порту надає можливість тимчасово відкривати порти даних, коли пристрої LAN потребують необмеженого доступу до Інтернет. Є два методи відкриття портів вхідних даних - переадресація порту та ініціація порту. Переадресація порту відкриває вказані порти данних завжди, і пристрої мусять мати статичні ІР-адреси.

Ініціатор порту відкриває лише вхідний порт, коли пристрій LAN вимагає доступу до порту ініціалізації. На відміну від переадресації порту, ініціалізація порту не вимагає статичних ІР-адрес для пристроїв LAN. Переадресація порту надає багатьом пристроям можливість ділитися єдиним відкритим портом, а ініціатор порту надає доступ до відкритого порту одному клієнту за раз.

Віртуальна DMZ надає можливість підключити один комп'ютер до Інтернет, так що всі вхідні пакети будуть переадресовані на вказаний вами комп'ютер. Це зручно під час запуску деяких задач, які використовують відкриті порти входу.

Віртуальний сервер / Переадресація порту надає віддаленим комп'ютерам можливість підключитися до певного комп'ютера або служби у приватній локальній мережі (LAN). Для швидшого підключення деякі задачі Р2Р можуть вимагати встановити налаштування переадресації порту. Будь ласка, див. подробиці у посібнику користувача задачі Р2Р. Можна відкрити мультипорт або діапазон портів на маршрутизаторі і переадресовувати дані через ці порти єдиному клієнту в мережі.

Якщо ви бажаєте визначити діапазон портів для клієнтів у тій самій мережі, введіть назву служби, діапазон портів та ІР-адресу LAN, а локальний порт залиште порожнім.

Контролюйте маршрутизатор ASUS простими голосовими командами за допомогою Amazon Alexa і призначення викликів маршрутизатором ASUS. При поєднанні в пару з Amazon Alexa можна просити маршрутизатор ASUS виконувати різні завдання без необхідності входити до програми маршрутизатора ASUS або до користувацького веб-інтерфейса.

RT-AX82U підтримує декілька режимів роботи для різних завдань:

- режим бездротового маршрутизатора / режим маршрутизатора AiMesh (за замовчуванням)

- режим Access Point (Точка доступу) / маршрутизатор AiMesh у режимі АР (Точка доступу)

- режим Ретранслятора

- Media Bridge

- вузол AiMesh

Також в наявності зручні інструменти для оновлення, зберігання та імпорту налаштувань.

Компанія ASUS дбає про своїй користувачів, тому додала систему для написання відгуків і пропозицій!

Тестування роутера Asus RT-AX82U в реальних умовах

Ми вирішили провести тестування даної моделі в, так би мовити, бойових умовах, а саме розташувати в робочому офісі.

Маємо двоповерхове приміщення з бетонними стінами і перегородками з цегли (товщина близько 30 см). Роутер розташували в одному з двох великих залів, площею приблизно по 40 м2. Кількість активних користувачів постійно змінювалася, але приблизно від 10 до 20 пристроїв завжди були в мережі протягом дня.

Користувалися як завжди – пошук інформації, перегляд відео, онлайн радіо та інше. Наші клієнти, які очікували результати діагностики або ремонту комп’ютерної техніки в сервісному центрі теж отримували доступ до мережі – грали в онлайн ігри та переглядали розважальні відео. Використовували різноманітні смартфони, ноутбуки та планшети, як з підтримкою Wi-Fi 6 так і без (деякі дивувались, коли побачили на смартфоні біля індикатора Wi-Fi цифру «6», яка означає підтримку новітнього стандарту).

А тепер про покриття!

Всі користувачі на першому поверсі нашого офісу звісно отримували безперебійний зв’язок. В радіусі приблизно 12 метрів з перешкодою в одну стіну – рівень сигналу зменшувався приблизно на 20%, дві стіни залишало 20-30%. При зміні розташування роутера (на другому поверсі, де розташовані кабінети з тонкими стінами, 19х12 м) стабільний сигнал у всіх кімнатах. Якщо розташувати роутер в центрі на першому поверсі – всі приміщення отримували гарне покриття.

Звісно, щоб отримати максимум від Asus RT-AX82U потрібно мати підключення до гігабітної мережі та сумісні з Wi-Fi 6 пристрої (яких, до речі, з кожним днем все більше).

Висновки

ASUS RT-AX82U - маршрутизатор, який підтримує найсучасніший стандарт Wi-Fi 6 (802.11ax) і орієнтований для використання вдома та в приміщеннях, де потрібно підключення великої кількості гаджетів. Його можливості досить широкі – нові стандарти, високі швидкості роботи, повна підтримка технологій MU-MIMO і OFDMA2, захист клієнтів і даних3, реалізація протоколу WPA3 та багато іншого.

При необхідності дуже легко створюється безшовна мережа на основі декількох роутерів Asus RT-AX82U4, що стане відмінним рішенням навіть для великих приміщень з великою кількістю користувачів.

Дизайн маршрутизатора – це дійсно крок вперед! Незвичайна форма і наявність підсвічування – це стиль сучасного геймінгу.

 

Фактична швидкість передачі даних і зона покриття мережі Wi-Fi змінюється в залежності від різних факторів, включаючи обсяг мережевого трафіку, наявність фізичних перешкод на шляху проходження бездротового сигналу тощо. Щоб максимально використовувати можливості стандарту Wi-Fi 6 клієнтський пристрій має бути з ним сумісним. Швидкість вираховується як сума пропускної здатності діапазонів 2,4 ГГц і 5 ГГц, яка становить 574 і 4804 Мбіт/с, відповідно.
Технологія OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access) - метод забезпечення передачі інформації багатьом користувачам в одному радіоспектрі
3 Інформаційна безпека стає все більш важливим аспектом домашніх мереж, у міру того як до них підключається все більше пристроїв, особливо таких, які не володіють убудованими антивірусними засобами. Ось чому в маршрутизаторі ASUS RT-AX82U реалізовано систему захисту від онлайн-загроз AiProtection Pro, яка пропонується абсолютно безкоштовно, без абонентської плати. Також підтримуються стандарт WPA3 й функції батьківського контролю. За всім, що відбувається в домашній мережі, можна стежити за допомогою зручного мобільного додатку.
4 Технологія AiMesh дозволяє легко об’єднати декілька сумісних маршрутизаторів ASUS в єдину мережу Wi-Fi для покриття всього будинку, яким би великим він не був. У межах такої мережі AiMesh користувач отримує централізований контроль над усіма маршрутизаторами й «безшовний» роумінг – перехід від одного вузла до іншого здійснюється автоматично. AiMesh – розумне рішення для усунення «мертвих» зон!

25 / 05 / 2021