Карти пам'яті
Мультимедійні портативні пристрої можуть мати власний обсяг пам'яті, але це не суперечить тому, що туди можна ставити і карти пам'яті. Причина використання зрозуміла – зберігання програм, файлів, в тому числі і для операційної системи, медіаконтенту та інше. Зазвичай, багато хто просто обирає максимальний об'єм пам'яті. Але купити карту пам'яті на свій пристрій, та не переплатити – це дещо складніша задача. Обираючи картку пам'яті через каталог Microtron, аналізуйте, для чого саме треба збільшити початковий запас. Бо є дуже багато різних сценаріїв.
Формат та обсяг
Очевидно, що рішення купити карту памяті на телефон є першим, що робить власник нового девайсу. Раніше це було дуже важливо, бо рідної пам'яті в смартфонах було дуже мало. Зараз ситуація змінилась, причому, для усіх гаджетів – телефонів, планшетів, годинників, камер. Але виробники залишають можливість самостійно докупити карту пам'яті чи покращити її, якщо вона вже є в комплекті. Купити карту пам'яті на телефон чи інший пристрій можна з наступним об'ємом:
- До 32 Гб зазвичай достатньо для збереження фото, музики, документів, основних програм. Враховуючи те, що багато щось зберігається в онлайні, в різних хмарних сервісах.
- До 64 ГБ беруть люди, котрі хочуть мати контент у високій якості. Мова знову про фото, відео і музику.
- Все, що більше цього, беруть для самих різних задач. Іноді це геймінг, зберігання архівів медіаконтенту.
Не кожна картапам'яті для фотоапаратів підходить для обраного вами пристрою. Бо часто є обмеження за максимальним об'ємом. Враховуйте цей момент. Інакше ви переплатите за те, що фізично не можна використовувати. Якщо картами ви користуєтесь дуже часто, то можна додатково придбати кардридер, де подібні аксесуари зчитуються, форматуються та інше.
Далі є питання формату. Раніше часто зустрічались формати microSD, зменшені версії mini, nano. Станом на зараз карта пам'яті microSD є найбільш розповсюдженою. Але є значення модифікації. Вона впливає на максимальний обсяг пам'яті. Якщо ви маєте звичайний телефон та не будете зберігати екстремальні обсяги інформації, то цілком достатньо мати модифікацію SDXC. Тоді ви зможете купити та поставити карту до 1 ТБ. MicroSDUC картки можуть мати пам'ять на 128 ТБ, але це щось космічне, бо на ПК чи на ноутбуку подібну пам'ять зустріти майже неможливо. Це якийсь унікальний випадок, і точно не SD карта для телефону.
Швидкість запису
Карти пам'яті SD не відрізняються великою кількістю параметрів, що вам треба знати. Найчастіше ви будете відштовхуватись від найбільш відомого формату та обсягу до 128 ГБ максимум. Замінити чи встановити нову карту на пристрій – справа декількох секунд. Бо іноді пристрій підтримує і гарячу заміну без вимкнення техніки. Це дуже зручно. Щодо інших параметрів, то це бренд. Є умовні картки Samsung, та аксесуари від інших компаній. Кардинальної різниці між іменитими брендами та відносно невідомими іменами немає. Але за бренд ви будете переплачувати.
Хоча є ще один критерій, який дійсно впливає на роботу накопичувача. Карта памяті MicroSD, встановлена в смартфон або інший пристрій, може мати різний клас за швидкістю. Тут також все доволі очевидно – чим швидкість більше, тим менше буде витрачатись час на те, щоб щось записати на карту. Якщо вам потрібно працювати з контентом високої якості, то оптимально брати останні класи швидкості. Наприклад, якщо це запис відео в FULL HD, на що здатні сучасні смартфони.
Подібні аксесуари мають свій ресурс. Мова про цикли запису. Далеко не всі вивчають даний параметр. А це потрібно робити, бо в один момент ваша картка може просто померти. І відновити дані звідти буде вкрай складно. Якщо не неможливо.
Простіше купити карти пам'яті для фотоапарата Canon чи на інший портативний пристрій, якщо ви прийдете в магазин з технікою. Там вам допоможе консультант. Або ви зможете порівняти стару та нову картку. Варто пам'ятати, що зараз іноді виробники надають багато внутрішньої пам'яті. А в деяких випадках використання картки пам'яті є компромісом. Тобто на телефоні є два відсіки під сім-карту та флеш-накопичувач. І ви можете одночасно користуватися двома сімками. Чи ставити лише одну сімку та одну карту пам'яті. Подібний принцип застосовується практично в усіх смартфонах.