Неттопи
Усі формати комп'ютерів мають конкретні цілі використання. ПК купляють через їх потужність та продуктивність. Ноутбуки є компактними, мобільними, можуть працювати без мережі. Якщо немає можливості ставити габаритні ПК, але потрібна зв'язка системного блоку та монітору, то є сенс купити неттопи. За виглядом така коробка дещо нагадує роутери, зважаючи на її розмір. Тут також є збірки виключно для офісних програм, для відтворення мультимедійного контенту, навіть для запуску сучасних ігор, з деякими обмеженнями. Знайти неттопи по доступним цінам можна в каталозі Microtron. Але тут варто чітко розуміти, що можна вимагати від наявної збірки, а що – ні.
Кому потрібні такі девайси?
Зазвичай, неттопи купляють переважно для офісних задач. В офісах чи інших подібних закладах достатньо мати бюджетний монітор, та відносно бюджетний неттоп. Безумовно, в продажі є і ігрові неттопи, але все ж головною ознакою подібних пристроїв є знижені характеристики. Причому мова про усі компоненти. Наприклад, там є слабка система охолодження, за якою потрібно частіше доглядати, аніж за ПК. Там не дуже великий запас потужності, тому буде складно програмувати, редагувати відео чи запускати сучасні ігри. Неттопи з пасивним охолодженням є доволі рідкими моделями для локального використання. Тому в продажі майже немає компонентів для оновлення.
Згадати можна про те, що неттопи для офісу мають не дуже багато вільних роз'ємів та портів. Тому продумайте це заздалегідь, якщо до неттопу буде під'єднуватись багато периферії. Наприклад, офісна техніка.
Основні переваги
Якщо знайти відповіді по запиту «неттопи ціна», то ви побачите різницю між класичними ПК. Безумовно, варто говорити про компактність і легкість, але є ще і інші переваги:
- Відносно невелика потужність неттопів говорить про те, що там буде мінімальне споживання енергії плюс відсутність шуму.
- Там практично завжди є встановлений Wi-Fi-модуль. Це дуже вітається в ситуації, коли неттопи з SSD купляються для роботи з бездротовим інтернетом.
- Незважаючи на обмеженість комплектуючих, придбані неттопи в Украіні модернізувати все ж можна.
Купувати неттоп є сенс там, де стаціонарний ПК, за різних причин, використовувати незручно. Наприклад, ви працюєте на обмеженому просторі. Але при цьому, монітор вже є, тому необхідності брати ноутбук немає.
Рекомендації з вибору
Оцінити кращі неттопи, що доступні для замовлення, можна практично за тими ж характеристиками, що і застосовуються для ПК чи ноутбуків. Але за умови, що потужність неттопів має стелю. Обрати потрібну модель, що буде відповідати поєднанню продуктивності та вартості, можна через такі характеристики, як:
- Потужність процесора. Стандартні офісні збірки мають процесор до чотирьох ядер, з частотою до 3 ГГц. Все, що більше цього, купується саме для майбутньої роботи з інженерними програмами, платформами для програмування, редагування фото чи відео і так далі.
- Оперативна пам'ять всюди обирається за однаковим принципом, що для ПК, що для гральних консолей чи смартфонів. Неттоп не є виключенням з правил. Чим більше, тим краще. Потужні неттопи можуть мати 16 Гб та більше. Але такий запас потрібен для вимогливих задач.
- Місткість накопичувати HDD або SSD. Різниця у швидкості на користь саме ССД-моделей, але вони трохи дорожче вінчестерів. Якщо треба мати місце для системи та основних офісних програм, то достатньо мати 250 Гб сумарно. Для збереження медіафайлів з високою якістю, а також для роботи з потужними програмами варто мати запас у 1 Тб та більше.
Питання відеокарт також є актуальним, бо вони відповідають не тільки за кількість FPS в іграх. Для редагування відеоматеріалів, для проєктування, для інженерних програм відеокарта повинна бути сучасною. Там також є показники тактової частоти, і також є показник відеопам'яті – чим більше, тим краще. Але якщо ви розумієте, що комп'ютер буде використовуватись для надскладних задач, то там потрібно мати зв'язку процесора і відеокарти на базі продуктивного охолодження. Навряд чи неттопи здатні задовольнити потреби подібного толку. Це більше робоча конячка для офісу, де не дуже комфортно ставити великі системні блоки.