Зовнішні жорсткі диски
Зараз практично усі програми, утілити, сервіси плавно перейшли в онлайн. Ви це можете бачити на приклади онлайн-сервісів з відтворення відеоконтенту, офісних програм, повноцінних хмарних сервісів. Тобто, на комп'ютері чи ноутбуки вже не потрібно мати дуже багато пам'яті. Бо весь контент або зберігається в хмарних сервісах, або його можна просто звідти швидко запустити. Потреби зберігати архіви даних, як і раніше, вже немає. Але виключення є всюди. Якщо вам явно не вистачає пам'яті на комп'ютері чи ноутбуці, а портативні флешки явно не справляються с задачами, то тоді варто купити зовнішній жорсткий диск 1 ТБ. Це оригінальна реалізація класичного диска, що застосовуються в середині ПК чи ноутбука. Але ви його можете носити з собою. Замовити подібний диск можна на сайті Microtron. Там не дуже багато характеристик, але є те, що ви повинні знати перед замовленням.
Функції та переваги
Є сенс порівнювати зовнішній жорсткий диск 2 ТБ саме з тим, що застосовуються в конфігурації класичного ПК. Тобто, чисто теоретично, ви можете від'єднати звичайний диск, та потім під'єднати його на іншу систему, щоб отримати дані. Чи швидко це або зручно - відповідь точно ні. Варто пам'ятати головну проблему жорстких дисків - їх вразливість перед навіть не сильними механічними пошкодженнями. Якщо ви вдарите цей диск або він впаде, то відновити дані буде вкрай складно. Саме тому для резервного копіювання або для інших подібних потреб створили зовнішні диски.
Купити зовнішній жорсткий диск варто через наступні причини:
- Швидкість та простота під'єднання. Зазвичай, навіть додаткові драйвери не потрібні.
- Можливість використання для збереження архіву даних, документів, ігор, для того, щоб створити резервну копію вашої системи.
- Відсутність різниці, на якій операційній системі працювати. Тобто, можна купити зовнішній жорсткий диск на 1 ТБ, перенести дані з Windows, а потім під'єднатися до пристрою Apple.
Портативні диски зроблені в комфортному та зручному корпусі, який захищає механізм від бруду, вологи, пошкоджень.
Основні характеристики
Очевидно, що головною характеристикою будь-яких дисків є обсяг пам'яті. Тут є діапазон від 500 ГБ в середньому до декількох ТБ. Все залежить від того, для чого саме вам потрібен диск. Якщо для зберігання даних у якості 4К, то це точно моделі на декілька ТБ. Іноді подібні диски використовуються для того, щоб переносити ігри для PS5 – і тут також потрібен великий запас. У випадку, якщо зовнішній диск потрібен лише для дублювання або резервування ОС, чи для зберігання файлів для встановлення ОС, то достатньо мати до 500 ГБ. Причому, це показник с запасом.
Зовнішній жорсткий диск 500 ГБ робляться на базі десктопних та ноутбучних дисків. Відповідно, у першому випадку це 3,5-дюймові жорсткі диски, а у другому - 2,5-дюймові. Для великих дисків потрібне додаткове живлення, що вимагає від вас шукати вільну розетку. Ноутбучні диски тихіше, і для них додаткове живлення не треба. Проте максимальний запас пам'яті обмежений до 2 ТБ.
Доволі важливо подивитись на виробника, бо тут є доволі відомі імена – WD, Toshiba та інші компанії. Краще довіряти популярним брендам, тому що там є репутація та відповідна якість. Навіть якщо ви трохи переплатите. Що до доступних інтерфейсів, то зовнішній жорсткий диск для макбука підключається переважно через USB 2.0. На користь цього інтерфейсу є надійність, розповсюдженість. Але максимальна швидкість передачі даних обмежена до 30 МБ /с. Нові розуми USB 3.0 забезпечують на практиці до 100-160 МБ / с. Що також достатньо багато. Іноді таки диски можна під'єднати і до планшета. Але дане питання варто уточнювати окремо. Бо тут є нюанси та залежність від конкретної операційної системи на гаджеті.
Головним конкурентом таких дисків є ССД, де швидкість вище плюс габарити не такі великі. Проте поки що різниця по вартості все ще на користь жорстких дисків. Їх можна використовувати для зберігання архівів, до яких не потрібно мати доступ щодня. Варто доволі уважно вивчати матеріал оболонки подібних дисків. Оптимально, якщо це буде гумовий матеріал. Бо саме він здатен компенсувати потенційне падіння диска або випадковий удар о тверду поверхню.