Меню
050 014 02 44 067 497 45 74 Замовити дзвінок

Wi-Fi 6E — отримай більше від своєї бездротової мережі

Здавалося б ще не так давно ми спостерігали появу стандарту Wi-Fi 6 та розповсюдження мережевих пристроїв на його базі, а тепер доступна його розширена версія — Wi-Fi 6E.

Так, Wi-Fi 6E називають саме розширенням, а не окремим новим стандартом. Тим часом, з його запровадженням пов’язані досить важливі нововведення, що можуть помітно підвищити продуктивність бездротової мережі.

Переваги та недоліки Wi-Fi 6E

Раніше в бездротових мережах Wi-Fi використовували два діапазони частот — 2,4 і 5 ГГц.

Діапазон 2,4 ГГц вже давно сильно "перенаселений" масою різних пристроїв, включаючи навіть побутову техніку, різні аксесуари розумного будинку і т. д. Але й 5-гігагерцевий діапазон також стає все більш перевантаженим.

Wi-Fi 6E привносить новий діапазон 6 ГГц. І це дуже важливо. Виходить, що Wi-Fi 6E-сумісні пристрої одержують свій виділений незайнятий діапазон.

Також Wi-Fi 6E надає 7 додаткових розширених каналів 160 МГц, з якими можна досягти максимальної продуктивності. Для порівняння у Wi-Fi 6 таких каналів лише два.

Збільшення кількості каналів 160 МГц і робота в новому частотному діапазоні 6 ГГц дозволяють легше досягти високих швидкостей, отримати покращену стабільність роботи та менші затримки в умовах високонавантажених бездротових мереж із великою кількістю пристроїв.

Відеоконференції з паралельним скачуванням великих обсягів даних, перегляд 4K-відео на кількох пристроях, онлайн-геймінг і т.д. – за всіх подібних сценаріїв можна отримати переваги від Wi-Fi 6E.

Враховуючи, що 6 ГГц діапазон ексклюзивно «зарезервований» для Wi-Fi 6E-пристроїв, немає потреби в технології динамічного вибору частоти DFS (Dynamic Frequency Selection). Це означає, що підключення до мережі відбувається швидше.

Щось ми все про переваги, але, напевно, є й недоліки?

Що вище частота радіохвиль, то важче долати перешкоди. У новому діапазоні 6 ГГц «далекобійність» сигналу в цілому буде трохи нижче у порівнянні з діапазоном 5 ГГц. Також поки що не у всіх країнах вирішені питання з можливістю використання діапазону 6 ГГц.

Сумісність Wi-Fi 6E

Ситуація доволі проста. Wi-Fi 6E-роутери без проблем працюватимуть з існуючими Wi-Fi-пристроями різних поколінь. При цьому лише пристрої з підтримкою Wi-Fi 6E зможуть працювати у новому діапазоні 6 ГГц.

Які пристрої підтримують Wi-Fi 6E?

Підтримка Wi-Fi 6E все частіше зустрічається в сучасних ноутбуках середнього, високого класів, планшетах, смартфонах. Wi-Fi 6E з’являється також у готових ПК, у просунутих материнських платах останніх поколінь і бездротових адаптерах.

І кількість таких пристроїв невпинно зростає. Звичайно, розвивається і асортимент роутерів із підтримкою Wi-Fi 6E.

З цікавих моделей хотілося б відзначити ASUS ROG Rapture GT-AXE11000.

ROG Rapture GT-AXE11000

Його ефектна зовнішність підкріплена і відповідною потужною «начинкою».

Він базується на 4-ядерному процесорі, який працює на частоті 1,8 ГГц. Обсяг оперативної пам’яті складає 1 ГБ, що вражає.

Все це розраховано на високі навантаження в мережах із великою кількістю підключених пристроїв, що потребують великих обсягів трафіку.

Для мінімізації втрат енергії та збільшення покриття розробникам вдалося зменшити відстань між конекторами на материнській платі та антенами. До речі, дизайн системи антен розрахований на оптимальне всебічне розповсюдження сигналу. І окрема увага приділена чотирьом антенам діапазону 6 ГГц.

ASUS ZenWiFi Pro ET12

Інша примітна модель – ASUS ZenWiFi Pro ET12. Це mesh-система роутерів (може постачатися з двома роутерами в комплекті) топового рівня з підтримкою Wi-Fi 6E, в якій об'єднані висока продуктивність і зовнішня витонченість.

З таким дизайном ET12 легко може стати прикрасою інтер'єру. Зверніть увагу, що вісім антен сховані під напівпрозорим «куполом».

Використовуючи систему ASUS ZenWiFi Pro ET12 можна досягти якісного покриття навіть у великому будинку та отримати домашню mesh-мережу топового рівня.

Серед технічних характеристик відзначимо використання 64-бітного процесора, що працює на частоті 2 ГГц. Сумарна швидкість передачі даних з огляду на всі три діапазони 2,4, 5 і 6 ГГц становить до 11 000 Мбіт/c.

На перспективу

Якщо ви будуєте нову продуктивну Wi-Fi-мережу, або є ентузіастом і любите одним із перших пробувати нові розробки та технології, сьогодні має сенс придивитися вже до роутерів Wi-Fi 6E. Актуальність мережі, яку вони здатні організувати, постійно зростатиме на тлі поширення Wi-Fi 6E серед усе більшої кількісті клієнтських пристроїв.

*Зазначимо, що наразі законодавчо не врегулювано використання діапазону 6ГГц в Україні. Користувачам в Україні рекомендовано використовувати прошивку, де даний діапазон недоступний. Ми всі дуже чекаємо якнайшвидшого врегулювання цього питання з боку державних органів для повноцінного впровадження Wi-Fi 6E в нашій країні.

Wi-Fi 6E