Меню
050 014 02 44 067 497 45 74 Замовити дзвінок

Блок живлення ПК: інструкція щодо вибору для початківців

Формуючи конфігурацію свого комп'ютера самостійно, по окремих комплектуючих, варто не забувати про блок живлення. У питанні, як підібрати блок живлення для ПК, є сенс дотримуватись лише потреб конкретної робочої станції. Бо якщо технічні характеристики блоків не будуть відповідати початковим вимогам системи, то є декілька варіантів. Блок живлення банально не поміститься в системний блок, потужності не вистачить на підтримку робочого стану ПК, або він дуже швидко почне перегріватись. Вивчаючи  огляди та рейтинги блоків живлення, ви легко знайдете собі оптимальний блок на сайті Microtron.

Ефективність та потужність блоку живлення, різниця в форматах

Для початку вам варто визначити мінімально допустиму потужність. Формат та цілі застосування ПК не грають ролі. Тому що є правило — треба брати потужність, яка на 30 відсотків перекриває споживання усіх компонентів. Якщо для офісних ПК достатньо БЖ від 400 Вт, то для геймерських збірок іноді й 1000 Вт мало. Приклад доступного БЖ показує, що моделі стартового рівня здатні покривати потреби дешевих збірок ПК, на яких максимум можна робити офісні задачі чи дивитись фільми. Традиційно більше за всі інші компоненти споживає процесор та відеокарта. 

”bloki-zhivlenya-almordor”

Далі є питання формфактора. Блок живлення ПК це той компонент, під котрий варто обирати тип системного блоку. Розуміючи, що є також і формат материнської плати. Якщо не вгадати з цим, то БЖ банально не встане в спеціально виділену секцію. Поради щодо вибору блоку живлення для ПК завжди наголошують одразу дивитись на формат БЖ:

  1. ATX. Стандарт з'явився в 1995 році, там є типовий набір роз'ємів для підключення. Розміри — 150 × 86 × 140 мм. Найчастіше пропонується саме він, навіть якщо ви шукаєте БЖ на геймерський ПК.
  2. SFX. Цей стандарт має розміри — 125 × 51,5 × 100 мм. Це якщо ви шукаєте можливість зібрати усе в маленькому корпусі.
  3. EPS. Розміри — 150 × 86 × 230 мм. Варіант для геймерських збірок, для ПК під монтаж або для інших задач, де потрібна потужна відеокарта, процесор.
  4. TFX. Розміри — 85 × 65,2 × 175 мм. Також компактний варіант, коли відбувається вибір найкращого бюджетного блоку живлення
  5. FLEX. Розміри — 40,5 × 81,5 × 150 мм. І ще варіант для невеликих домашніх систем.

Що таке блок живлення ПК, добре розуміють досвідчені користувачі, які не раз займались самостійною збіркою. І найчастіше вони обирали саме формат ATX.

”bloki-zhivlenya-GTL”

Додаткові параметри БЖ

Проблема, як вибрати блок живлення, вирішиться, коли ви дізнаєтесь і про додаткові параметри БЖ. Тут важливу роль грає тип комп'ютера. Спеціалізовані блоки живлення для геймерських ПК мають стандартний роз'єм на 15 контактів SATA, роз'єм на 24 пін для материнської плати, а для відеокарти використовується роз'єм на 8 контактів. Саме з такими роз'ємами і виробляються потужні БЖ для геймерських конфігурацій ПК. У старіших версіях окремих комплектуючих використовують кабелі на меншу кількість контактів. 

Завжди важливим є питання охолодження. Для домашніх збірок або для не дуже складних задач треба БЖ, що має пасивну чи напівпасивну систему охолодження. У першому випадку роботу виконує сторонній масивний радіатор, у другому є власний радіатор, що вмикається на пікових навантаженнях. Якщо хочете купити блок живлення для ПК геймерського класу, то вірогідніше усього там буде активна система охолодження. Вентилятори працюють завжди і ви це чуєте. Звісно, що там є захист від перенапруги у блоках живлення, хоча ніхто не заважає додатково захистити вашу мережу від різкої зміни напруги чи інших проблем. 

Рекомендовані товари
Схожі статті
26.01.2024
Найкращі ігрові миші: топ-5 актуальних моделей
Найкращі ігрові миші: топ-5 актуальних моделей
Для того, щоб професійний геймер чи просто поціновувач ігор почував себе комфортно, він намагається постійно оновлювати головні ак..