Меню
050 014 02 44 067 497 45 74 Замовити дзвінок

Як обрати генератор?

Розуміння, як облаштувати для дома автономне електропостачання, виникає зазвичай не від гарного життя – це коли у населеному пункті немає відповідної інфраструктури, коли сталася велика аварія на локальній станції або головні потужності зруйновані внаслідок бойових дій в країні. Власники приватних будинків мають в цьому питанні більше маневрів, бо вони можуть закупити та поставити генератори. Визначитися з тим,  як обрати генератор для дому, можна тільки після попереднього аналізу ситуації. Мова про те, які задачі стоять перед генератором, який бюджет є у покупця, чи потрібні особливі функції. В каталозі магазину Microtron присутні моделі генераторів від різних виробників і для різних цілей, тому залишається лише зробити правильний вибір.

Визначення оптимальної потужності генератора

При умовно безлімітному бюджеті можна купити генератор 7.5 кВт і особливо не задумуватись над тим, скільки ресурсів він споживає, чи дійсно усі функції є корисними. Але найчастіше є конкретні задачі та визначена сума грошей на покупку обладнання. Алгоритм визначення потужності генератора виглядає так:

  1. Для початку потрібно скласти показники потужності кожного приладу в домі. Але не всі пристрої запускаються одночасно. Тут є сенс продумати сценарії, наприклад, навантаження вранці, коли усі збираються на роботу, вдень, коли нікого немає в домі, та увечері, що найчастіше є піковим навантаженням.
  2. Далі є показник пускового струму – це значення потужності, яке потрібне для старту роботи обладнання. Чайники мають коефіцієнт 1, а пральна машина є більш вимогливим пристроєм, тому коефіцієнт вище.
  3. В питанні, як обрати генератор за потужністю, потрібно врахувати екстрені сценарії. Наприклад, коли захочеться запустити більше приладів одночасно. Плюс сам генератор не полюбляє, коли його експлуатують на максимум. Тому важливо купляти генератор із запасом потужності приблизно на третину, щоб не обмежувати себе та не перейматися при нагоді. 

 

Якщо не брати до уваги окремі винятки, коли вибір генератора відбувається для звичайної квартири, є сенс провести межу проміж звичайним будинком та дачею. Бо в першому випадку практично завжди достатньо мати модель на 3 кВт, якщо звичайно немає бажання запускати одночасно пральну машину, кондиціонер, фен. Щодо дачі, то там практично завжди немає звичного постачання води, відповідно, постійно працює помпа від свердловини. Тому туди варто купляти все ж моделі на 5 кВт чи навіть більше.

В питанні, як обрати генератор для приватного будинку, обов'язково встає фактор фази. Тут все залежить від вимог конкретного обладнання, бо якщо в домі є пристрої, що працюють на одній фазі, то генератор може мати і три фази – ви просто під'єднаєтеся до однієї. Але у зворотному порядку це не працює, бо якщо споживач працює на трьох фазах, то і генератор повинен бути таким. Найчастіше для приватного будинку достатньо мати моделі на одну фазу.

Визначення типу палива

Зазвичай підбір палива відбувається під час аналітики переваг та недоліків кожного виду, бо вибір генератора для приватного будинку не встановлює жорсткі обмеження. Про кожний вид палива варто сказати наступне:

  1. Бензин є доволі популярним варіантом, сам генератор може мати шумозахисний кожух. Обладнання має відносно невелику вартість, а в холодні часи проблем зі стартом практично не буває. Але тут потрібно робити перерву після 8 годин експлуатації та враховувати те, що загальний ресурс складає приблизно 4 тисячі годин. Тобто це варіант для тимчасового резерву.
  2. Дизельні генератори мають ресурс на рівні 40 тисяч годин і невеликий розхід, також їх можна експлуатувати майже нон-стоп. Але за це треба в буквальному сенсі переплатити приблизно на 20 відсотків , та обов'язково обирати модель в захисному покритті.
  3. В проблемі, як обрати генератор для дачі, до газових моделей доходять рідко, хоча іноді це безальтернативний варіант. Але тут потрібно мати місце, де можна поповнювати запас палива плюс акуратно обходитись з обладнанням.

Власники будинку, які хочуть дізнатися, як обрати інверторний генератор, не завжди розуміють важливість доступності палива в конкретному населеному пункті. Відносно недалеко повинна бути АЗС. Інакше на забезпечення дома електроенергію вплине банальна нестача палива. 

 

Додаткові можливості генератора

Сценарії експлуатації генератора не тільки допускають нормальні умови. Іноді користувач помиляється і підключає дуже потужне обладнання, іноді сам ресурс генератора підходить до завершення, тому варто купляти ту модель, де присутній захист від перегріву. Так пристрій буде автоматично відключатися та зберігати ресурс мотора. Досвідчені користувачі можуть легко порадити, як правильно обрати генератор для будинку, роблячи акцент на важливості опції автозапуску. Це коли у разі проблем в загальній мережі, генератор автоматично починає свою роботу. Такі моделі достатньо дорогі. Якщо витрачати зайві гроші не хочеться, то достатньо мати генератор з ручним або електричним стартером. В першому випадку треба потягнути за трос, а в другому – натиснути потрібну кнопку.

 Рекомендації для тих, хто не може визначитися із форматом генератора

Вибір генератора все одно не буде простим, навіть якщо чітко розуміти потреби власного будинку. Бо на практиці може статися так, що потужності купленого пристрою все ще недостатньо. Якщо в домі немає підключення до загальних мереж, і там є достатня кількість обладнання, що працює постійно, то потрібно брати модель на 7 чи навіть 9 кВт. Вибір дизельного генератора буде логічним, бо саме він зможе функціонувати безперервно. 

Якщо будинок підключений до загальних мереж, і проблеми виникають дуже рідко, то для підстрахування є сенс купляти бензинові варіанти. Його роботу користувач помічати не буде. Подібній генератор можна взяти із собою на виїзд, наприклад, для відпочинку на природі. Але при роботі в довгу, такі моделі будуть виробляти кіловати за достатньо велику вартість. Тоді краще не брати бензиновий генератор, а дізнатися, як обрати саме дизельну модель. 

Процес запуску бензинового генератора є не дуже простим, особливо якщо брати старі моделі чи роботу у зимовий час. При механічному стартері треба взяти шнур, потягнути на себе до відчуття спротиву і потім відпустити. Наявність електричного запуску знімає цю проблему, то достатньо повернути ключ або натиснути кнопку.

Станом на зараз, бажання купити генератор бензиновий мають не тільки власники домів, але і власники квартир. Це не дуже зручно, бо треба продумувати, як прокласти комунікації, де поставити прилад, щоб він не заважав. Є приклади, коли його ставили прямо біля під'їзду. На першому поверсі це зробити простіше. Хоча можна домовитися із сусідами та спільно купити електричний генератор для заряджання приладів, павербанків.

Параметри, за якими обирається електричний генератор для квартири, підходять і для використання у невеликій кав'ярні чи у подібному  закладі. Але тут потрібно вирішувати і другорядні питання, наприклад, як зробити вибір кабелю для генератора, як захистити його від кліматичних та інших факторів. Зазвичай для використання у комерційних закладах, власники створюють окреме закрите місце. 

Рекомендовані товари
Схожі статті
07.06.2024
Рейтинг кращих генераторів електроенергії
Рейтинг кращих генераторів електроенергії
Задумуються над вибором електрогенератора тоді, коли покладатися на загальні мережі неможливо. Сидіти годинами без телевізора, без..